SK  EN

Reštaurácia VA BENE

Objednavka jedla
Káva so sebou
Detské oslavy
01
02
03
05
06

VÍNNY LÍSTOK

«  Späť do menuBiele vína

0,75 l Rulandské šedé, Rariga

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Harmonické víno svetlozlatej farby s príjemne kvetinovo-ovocnou vôňou. Chuť je svieža a vyvážená s jemnými tónmi pomarančovej kôry, medu a štipkou bieleho korenia. Odporúčame podávať k údeným syrom, hydine, ale aj k dezertom.

20.90 €
0,75 l Devín, Rariga

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Vynikajúca odroda slov. pôvodu, ktorá poteší každého milovníka aromatických odrôd. Podmaní si vás zlatožltou farbou s korenisto-medovou chuťou s nádychom prezretého grepu a sviežou arómou. Vekom jeho kvalita narastá. Hodí sa ku kuraciemu mäsu, jahňaciemu stehnu, syrom a dezertom.

21.90 €
0,75 l Rízling Rýnsky, Rariga

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Víno slamovo žltej farby so zlatistým odleskom. Vo vôni dominujú tóny broskyne doplnené o lipový kvetu. Chuť vína je príjemne plná, vyvážená, so správnym obsahom kyselín a zvyškového cukru. Chuť oceníte v kombinácii so sladkovodnými rybami, ale aj bielym mäsom, jemnými syrmi.

20.90 €
0,75 l Rulandské šedé, Domin & Kušický

2014 neskorý zber, suché, DSC.

Asi najznámejšia odroda Pinotov, ktoré pestujeme. Klon má rôznofarebné bobule od jemne ružovo-hnedej až po modro-šedú, preto aj názov „šedý“. V našom víne sa to prejavuje zlatožltou farbou, delikátnou vôňou, jemne kvetinkovou, až citrusovou v chuti. Pri zrení sa krásne zaguľatilo a má mohutné telo.

BIO
21.90 €
0,75 l Rízling vlašský, Domin & Kušický

2015 výber z hrozna, suché, DSC.

Hrozno dozrelo vo viniciach do vysokej cukornatosti. Táto odroda má krásny rizlingový charakter. Napriek tomu, že enológia zaraďuje vína tejto odrody medzi „nearomatické“, vyniká jemným kvetinovým buketom, sviežosťou a vyšším obsahom zdravších kyselín. V chuti je silné, plné, zanechávajúce dlhý chuťový vnem na jazyku.

BIO
20.90 €
0,75 l Tramín červený, Domin & Kušický

2013 výber z hrozna, suché, DSC.

Hrozno zdravé, vyzreté a vyfarbené s vysokou cukornatosťou. Parametre tohto Tramínu po dlhšom zrení dávajú vínu guľatosť, krémovitosť a vysoký extrakt. Toto zlatožlté víno je vo vôni plné arómy žltých ruží, agátov z okolitej prírody, a z nich naplnený medový plást v dochuti. Dominujú aj tóny sušeného ovocia a korenia. V chuti je rovnako silné, plné, extraktívne, zanechávajúce dlhotrvajúci chuťový vnem na jazyku.

BIO
21.90 €
0,75 l Rulandské modré, Domin & Kušický

2013 výber z hrozna, klaret, suché, DSC.

Je to veľmi stará odroda, ktorá má modro-fialové až modro-šedé bobule s jemnou šupkou a dužinou bez zafarbenia. Má geneticky daný nižší obsah farbív a preto je vhodná na výrobu ružových, dokonca aj bielych vín. Šetrným lisovaním, bez macerácie, bez drsných trieslovín sme vyrobili z červenej odrody biele víno plné ovocných chutí a mladej sviežosti. V Champagne sa táto odroda využíva na výrobu veľkých šumivých vín. Obohatí nielen náročného konzumenta o nové dojmy vo vôni a chuti, ale svojou tajuplnosťou osloví každého, kto ho ochutná.

BIO
19.90 €
0,75 l Pinot Blanc, Mátyás Pivnica

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu

Metóda „Sur Lie“, ktorá je ešte na Slovensku pomerne novinkou, prepožičiava tomuto rulandskému bielemu vínu sviežu arómu a kvasinkovo-citrusovú chuť, ktorá sa zakončuje jemným tónom pražených lieskových orieškov. Víno je čisté a nepoškvrnené tak ako sama príroda.

BIO
21.90 €
0,75 l Pinot Gris, Mátyás Pivnica

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu

Víno má intenzívnu plnšiu farbu, typickú pre danú odrodu. Podmanivá vôňa vína sa nesie v tónoch zrelého ovocia, pretkaného príkladnou mineralitou. Chuť kopíruje aromatické vnemy, pričom je sama o sebe elegantná s jemnou kyselinkou v závere. Skvelé gastronomické víno. Výborne sa páruje s väčšinou jedál stredoeurópskej kuchyne.

BIO
21.90 €
0,75 l Chardonnay, Mátyás Pivnica

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu

V príjemnej vôni vína sa prelínajú ovocné tóny s dominanciou exotického ovocia, podfarbené jemným dymovým nádychom, ktorý prezrádza zrenie vína v dubových sudoch. V chuti nasladlé ovocné tóny dopĺňajú jemné vanilkovo-maslové dotyky v kombinácii s príjemnou kyselinkou.

BIO
22.90 €
0,75 l Sauvignon Blanc, Mátyás Pivnica

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu

Určite si Vás toto víno jednej z najobľúbenejších odrôd sveta získa hlavne sviežou a nekomplikovanou arómou, ktorá nie je prehnane výrazná a tak robí víno jemným, plným broskýň a pokosenej trávy. Samozrejme v chuti aj elegantne suché s mandľovou koncovkou.

BIO
19.90 €

Ružové vína

0,75 l Cabernet Sauvignon rosé, Rariga

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Vynikajúca ružová odroda francúzskeho pôvodu. Má jemnú lososovú farbu a peknú sviežu kyselinku. Podmaní si Vás sviežou ovocnou arómou so smotanovými tónmi. V chuti Vám ulahodia tóny lesného ovocia. Perfektne sa hodí k ľahkým letným šalátom a morským rybám.

20.90 €
0,75 l Alibernet, Rariga

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Rubínový Alibernet prenikavej vône lesného ovocia, ostružiny a jemného jahodového podtónu. Vyvážená ovocná chuť s jemnou kyselinkou. Ideálne ružové víno na osvieženie teplého letného večera. Je výbornou voľbou k ovocným šalátom a sladkovodným rybám.

21.90 €
0,75 l Rosé, Mátyás Pivnica

akostné značkové víno s chráneným označením pôvodu

Určite si Vás toto víno získa hlavne sviežou a nekomplikovanou arómou, ktorá nie je prehnane výrazná a tak robí víno jemným, plným broskýň a čerstvého ovocia.

BIO
19.90 €

Červené vína

0,75 l Frankovka Modrá – barrique, Rariga

akostné odrodové víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Víno z vyzretého hrozna si vás získa charakteristickou ovocnou príchuťou a jemnou čokoládovo-višňovou vôňou. Ulahodí vám k tmavému mäsu, údeným syrom i cestovinám.

18.90 €
0,75 l Cabernet Sauvignon – barrique, Rariga

akostné odrodové víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Vynikajúca odroda červených vín. Ponúkané víno je jemne zamatovej arómy a príjemnej trpkosti. Môžete v ňom postrehnúť chuť a vôňu čiernych ríbezlí, černíc a sušených sliviek. Zrením jeho kvalita narastá. Víno zrelo 18 mesiacov v barikových sudoch. Dokonale sa hodí k sladkým ovocným dezertom, teľaciemu mäsu s omáčkou a syrom s ušľachtilou plesňou.

29.90 €
0,75 l Alibernet – barrique, Rariga

akostné odrodové víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)

Sýto rubínový Alibernet prenikavej vône lesného ovocia, egreša a jemného drevitého podtónu. Hladká plná chuť s tónmi čokolády a harmonickej triesloviny si získajú Vašu pozornosť. Odporúčame podávať k divinovým špecialitám, steakom a tvrdým alebo plesňovým syrom.

27.90 €
0,75 l Dunaj – barrique, Rariga

suché, akostné víno s prívlastkom výber z hrozna, ročník 2015

Vynikajúca odroda slovenského pôvodu tmavočervenej až rubínovej farby. Víno je plné, obsažné harmonické (už aj ako mladé), ležaním získava na kvalite. Labužníkov nadchne plnosťou a tmavočervenou farbou, čím sa podobá južanským mokom. Nájdete v ňom jemnú vôňu medu a chuť drobného lesného ovocia a čokolády.

29.90 €
0,75 l Cabernet Sauvignon, Domin & Kušický

2012, výber z hrozna, suché, DSC.

Farba vína je atraktívne rubínovo červená s vôňou intenzívnej ovocnosti po čerešniach, višniach, slivkách, čiernych rybezlí... V chuti výrazne pikantné, zároveň jemné s noblesou a šarmom. Má plné telo z dôvodu použitých technologických postupov. Víno je veľmi harmonické, vyzreté s hebkosťou a záverečným zaguľatením.

BIO
23.90 €
0,75 l Rulandské modré, Domin & Kušický

2011, výber z hrozna, suché, DSC.

Toto víno vyniká hlbokými dojmami pri ochutnávaní. Malinovo-tehlové farebné záblesky, vysoký extrakt a alkohol, ale nižšie kyseliny z prezretia posúvajú toto víno z našich zemepisných šírok do diaľav optimálnych pre červené víno. Vyniká hodvábnosťou a vláčnosťou tela, s bohatou impresiou vnemov z kytice lesných prezretých bobúľ. Bohatý buket je zvýraznený pikantnosťou, dlhým vnemom, plnosťou.

BIO
29.90 €
0,75 l Pinot Noir, Mátyás Pivnica

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu

Sýta tehlovo tmavo-červená farba. V bohatej ovocnej vôni dominujú tóny šťavnatej višňovej dužiny a prezretej maliny. Chuť kopíruje aromatické vnemy, je šťavnatá, s príjemnou živou kyselinkou, jemným korenistým nádychom a lahodnými zamatovými tanínmi. Príkladná dochuť je čistá, dlhá a plná ovocia. „Návykový“ Ruland plne odzrkadľujúci svoj pôvod.

BIO
27.90 €
0,75 l Frankovka Modrá, Mátyás Pivnica

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu

Na prvý dojem vás dozaista očarí jahodová až slivková vôňa, ktorá je naozaj príjemná, no neunudí vás ani po dlhšom čase v poháriku. Po ovocno–korenistom začiatku prejde víno do harmonickej chuti, v ktorej určite nájdete aj čerstvú šťavu z višní a škoricové tyčinky. Víno vhodné ako spoločník na celý večer.

BIO
26.90 €
0,75 l Dunaj, Mátyás Pivnica

akostné odrod. víno s chráneným označením pôvodu

Koncentrovaná, nepriehľadná granátovo červená farba. Mohutná vôňa Vás očarí tónmi zrelých čiernych lesných bobuľovín s dominanciou černíc a jemnými nuansami višní. Pri prvom dúšku víno zaplní celé ústa. Chuť je mimoriadne komplexná a bohatá. Do popredia vystupuje šťavnaté lesné ovocie a čierna baza. Chuť vína podporujú zrelé, zamatové taníny a horká čokoláda.

BIO
29.90 €

*DSC - vína s najvyšším označením pôvodu - Districtus Slovakia controlatus.
*BIO - hrozno dopestované a víno vyrobené podľa pravidiel ekologickej produkcie.Šumivé vína

0,75 l Borgo Molino

Prosecco Extra DRY DOC Treviso

Šumivé víno získané exkluzívnym výberom hrozna. Reprezentuje žltú-bledožltú farbu s jemným trvajúcim perlením. Jemná vôňa a chuť ovocia a kvetov v správnej harmonickej štruktúre.

19.90 €
0,75 l Borgo Molino

Motivo Rosé

Šumivé víno rafinovane elegantné, jemná ružovkastá farba s jemným trvalým perlením. Vôňa delikátna, aromatická s jemnou jahodovou vôňou. Svieža a lahodná chuť.

19.90 €
0,75 l Borgo Molino

Valdobbiadene Prosecco Superiore Ex.

Vyrobené zo starostlivo vyberaných hrozien pestovaných vo vinohradoch na svahoch Valdobbiadene. Svetlo žltá farba so zelenkavým odrazom. Ovocná vôňa pripomína lúčne kvety s vôňou jablka a hrušky.

24.90 €
0,75 l Borgo Molino

09 Prosecco Millesimato Brut

Šumivé víno extra suché vyrábané z najlepšieho hrozna produkovaného na kopcoch Valdobbiadene, predstavuje svetložltú-slamovú farbu s jemným trvalým perlením.

24.90 €
0,75 l Hacaj sekt brut
Šumivé víno vyrobené klasickou metódou druhotného kvasenia priamo vo fľašiach. Základné „cuvée“ bolo pripravené šetrným lisovaním celých strapcov hrozna odrôd Rizling rýnsky, Rizling vlašský a Veltlínske zelené. Všetky operácie tejto náročnej technológie boli robené ručne. Vďaka vyzrievaniu vo fľašiach má typický kvasinkovo-biskvitový buket s ovocnou sviežosťou a medovou dochuťou.

22.90 €

Rozlievané vína

Rozlievané Biele víno
0,1l
2.55 €
Rozlievané Červené víno
0,1l
2.55 €
Rozlievané Ružové víno
0,1l
2.55 €
Rozlievané Šumivé víno
0,1l
2.55 €
Vinárstvo RARIGA

Rodinné vinárstvo Rariga pôsobí naplno od roku 2003, jeho korene však siahajú už do roku 1986. Práve vtedy Igor Rariga zasadil svoj prvý vinohrad. Dnes traja Rarigovci budujú v Modre moderné vinárstvo s tradičnými prvkami.

Vinárstvo sa pýši mnohými zahraničnými oceneniami z Bruselu, Viedne, Madridu či New Yorku. Zaujímavosťou je špeciálna edícia vín pre Petra Sagana a Michala Handzuša. Za svoje eso Rarigovci rozhodne považujú Rizling rýnsky, ktorý má na svahoch Malých Karpát ideálne podmienky pre svoj rast. Kamenistá pôda, slnečný svah ale i dlhoročné vinárske skúsenosti premieňajú nielen túto odrodu z modranského regiónu na lahodné víno svetovej úrovne. Objavte aj vy tento skrytý poklad Malých Karpát.


MÁTYÁS rodinné vinárstvo

Vinárstvo obhospodaruje 12 hektárov vlastných viníc a výroba vína spolu s jeho uskladnením je situovaná v malebnej klenbovej pivnici, kde sú vytvorené ideálne podmienky pre “rast“ skvelých vín. Pivnica sa nachádza v Szőlőhegy pri Novej Vieske, bokom od hlavných ciest v kúzelnej atmosfére okolitých vinohradov. Lokalita je súčasťou Strekovského vinohradníckeho rajónu a nachádza sa na polceste medzi Strekovom a Gbelcami. Orientácia vinohradov, pôdne zloženie ako aj klimatické podmienky zaručujú výborné predpoklady k produkcii kvalitných vín. Vinohrady majú navyše veľmi vzácneho suseda, chránenú prírodnú rezerváciu Drieňová hora s výskytom vzácnych stepných rastlín, čo len umocňuje výnimočnosť danej oblasti.

Vinárstvo už od roku 2008 presadzuje výlučne ekologické vinohradníctvo, ktoré má už tri roky aj certifikované. Zo svojich viníc vylúčil používanie akýchkoľvek herbicídov a pesticídov. V snahe dosiahnuť čím vyššiu kvalitu hrozna, úroda sa redukuje na 1 – 1,5 kg hrozna na jednom koreni. Pri výrobe vín využíva jedine vlastnú surovinu a v súčasnosti ročne produkuje zhruba 20 000 ks fliaš. Svoju filozofiu návratu k prírodným metódam popri vinohradu uplatňuje v plnej miere i vo svojej pivnici. Dôraz kladie na tradičné metódy vinifikácie, kvasenie muštu a zrenie vína na sedimente v klasických drevených sudoch. Okrem síry, ktorú však používa v čo najnižšej možnej miere, pri stabilizácii svojich vín nepožíva žiadne ďalšie pomocné preparáty. Jeho celá výroba vín je pretkaná duchom tradícií, nepoužívajú sa v nej žiadne ušľachtilé kultúry kvasiniek či enzýmy. Snahou a cieľom vinárstva zároveň je produkcia vín z ekologicky obrábaných vinohradov, ktoré sú schopné čo najviac odzrkadliť terroir miestnych vinohradov.


DOMIN & KUŠICKÝ

Na začiatku bol zanietený vinár a degustátor Ing. Ján Domin a jeho sen vybudovať rodinné vinárstvo. Po mnohoročných skúsenostiach s výrobou vína za bývalého režimu a s podnikaním sbioproduktami v 90. rokoch sa začal zaoberať myšlienkou: „Keď vinárstvo, tak ekologické...“ . Tam vznikli základy našej rodinnej firmy Domin & Kušický.

Z legislatívneho hľadiska sme prešli trojročnou konverziou (prechodná doba medzi klasickým pestovaním viniča a bio pestovaním). Pri zbere úrody žiadame certifikát bioproduktu na každú odrodu zvlášť a pri fľašovaní vína certifikát biopotraviny. Naše vína dlho vyzrievajú. Vyrábame ich v čistom prostredí, bez chémie a pridaných aromatických látok. Nesú označenie „bio“ , a ktoré je na zadnej etikete deklarované znakom ekologického poľnohospodárstva SR. Naše vína nechceme popisovať, musia prehovoriť sami za seba.